Що таке віджет?

Що таке віджет?

20 вер. 2019 р.

У веб-дизайні віджети - це невеликі елементи, які розширюють функціональність веб-сторінки або веб-сайту.

Слово «віджет» найчастіше асоціюється з системами управління контентом на блогах, таких як Wordpress, де користувачі можуть додавати нові функції, що містяться в віджети, в веб-сторінки свого блогу.

Як працює віджет?

Технічно, віджет запускає невелику частину стороннього веб-сайту на вашому сайті, також як це робить <iframe>. Наприклад, ви можете вбудувати в свій сайт віджети Facebook, де ваші читачі зможуть увійти в свій аккаунт на Facebook і написати коментар про вашу сторінку. При цьому вони будуть залишатися на вашій сторінці і їм не доведеться відкривати Facebook в новій вкладці. Віджет - це невелике віконце з вашого сайту в функціонал іншого веб-сайту.

Використання веб-віджетів

Віджети найчастіше надають елементів призначеного для користувача інтерфейсу, які інтегрують ваш сайт з іншими платформами. Наприклад, значки соціальних мереж, що зустрічаються навколо новинних статей, є типом віджета. Вони дозволяють легко обмінюватися контентом за допомогою невеликого вбудованого коду.

Інтеграція з соціальними мережами управляється кодом в віджеті, що позбавляє веб-розробника від необхідності розбиратися в тому, як цей код працює. Ви можете просто додати віджет на свій веб-сайт, і інтеграція з соціальними мережами завершена.

Основною перевагою віджетів є простота використання. Новачок в області кодування може легко скопіювати і вставити ряд вражаючих функцій в свій новий блог, поліпшивши функціональність свого веб-сайту і призначений для користувача інтерфейс, не створюючи всі функції з нуля.

Вади віджетів

По-перше, доведеться змиритися з дизайном віджета. Це завжди має місце при роботі зі стороннім кодом, який ви можете не розуміти.

По-друге, якщо ви не розумієте, що робить програмне забезпечення, завжди є ймовірність, що воно робить щось небажане. У кращому випадку це нешкідлива неефективність. Але в гіршому випадку віджет може виконувати шкідливий код на комп'ютерах відвідувачів вашого сайту. Ось чому важливо використовувати віджети тільки з надійного джерела або заздалегідь упевнитися, що віджети роблять тільки те, що їм належить, і не більше.
Замовити
дзвінок